Foorumi reeglid

Antud reeglid on selleks, et selgitada erinevaid kohustusi, mis on järgimiseks kõigile liikmetele Sa ei ole üksi foorumis. Et kõik foorumi lugejad ja liikmed tunneksid ennast hästi, palume järgida neid reegleid.

 1. Foorumi eesmärgiks on luua toetav, sõbralik ja informatiivne keskkond inimestele, kellel on probleeme depressiooni, ärevuse või muude psüühiliste häiretega.

  Selle asemel, et võidelda haiguse vastu, keskendume tervenemisele. Abi on alati olemas, tuleb seda vaid küsida. Foorumi reeglid:

  1. Foorumi keskkond on toetav – ole sõbralik ja hooliv
  2. Me austame üksteist, ei halvusta, ei kasuta inetuid sõnu, ei kirjuta ainult suurte tähtedega jne. Foorumis kehtivad ka kõik üleüldised Interneti hea tava reeglid.
  3. Me austame üksteise privaatsust. Ära räägi foorumist loetud isiklikke asju ning detaile mujal edasi.
  4. Foorum on suletud – postitusi teha ning lugeda saavad vaid foorumi liikmed.
  5. Foorum EI ASENDA professionaalset abi. Me ei vastuta kellegi elu ega tervise eest.
  6. Foorumi meeskond ei võta endale vastutust foorumi sisu – soovituste ja kommentaaride eest.
  7. Häirivatest postitustest, veebipäeviku sissekannetest ja privaatsõnumitest, mis eksivad foorumi reeglite vastu, peab teatama moderaatoritele.
  8. Moderaatorid võivad kustutada postitusi ja lukustada teemasid, kui need eksivad kas foorumi reeglite või üldiste heade tavade vastu.
  9. Moderaatorid võivad hoiatada või blokeerida kasutajaid või kasutajakontosid kustutada, kui liikmed eksivad kas foorumi reeglite või üldiste heade tavade vastu.
  10.Foorumi reeglid kehtivad kõigile liikmetele. Foorumi administraatorid võivad vajadusel foorumi reegleid muuta.
  11. Foorumis on keelatud kirjutada või kirjeldada erinevaid enesetapuviise. See ei tule kellelegi abiks, pigem võib tulla kahjuks kellelegi, kel parajasti keerlevad peas mõtted surmast.
  12. Foorumis ei ole lubatud avalikud enestapuähvardused ja -vihjed, ega hüvastijätukirjad. Need postitused kustutatakse ja taoliste juhtumite kordumisel kasutaja blokeeritakse. Kirjutada võib, et sellised mõtted on peas ning paluda abi, kuid teistele teatamine, et nüüd minnakse seda tegema on manipuleeriv tähelepanu saamise viis ning keelatud, et kaitsta foorumi liikmeid, kes võivad hingelt olla samuti ebakindlad ning haavatavad.
  13. Foorumi moderaatorid võivad enesetapuähvarduse puhul võtta ühendust spetsialistidega ning juhtumist teavitada.
  14. Administraatoril-moderaatoril on vaikiv kohustus vastata kasutaja ühele privaatkirjale või meilile - neil pole kohustust tegeleda pikaajalise (rohkem kui 1 kord) internetinõustamise ega kirjavahetuse pidamisega.
  15. Foorumi reeglid kehtivad kogu foorumi keskkonnas - k.a. privaatsõnumid, veebipäevikud, foorumi kokkutulekud ja muud foorumi poolt korraldatavad tegevused.
  16. Foorumis on keelatud retseptiravimite müümine või vahendamine.
  17. Kasutajatel on õigus oma postitusi muuta. Kasutajakontot ei kustutata ning kõiki postitusi korraga kustutada ei saa.
  18. Foorum on muudetud võimalikult turvaliseks (lugeda-kirjutada saavad ainult registreeritud liikmed, foorumit haldavad moderaatorid jne). Kõiki internetiga kaasnevaid ohte ei ole siiski võimalik maandada – lõplik vastutus oma privaatsuse ja turvalisuse eest jääb kasutajale endale. Ära jaga oma kontakte kergekäeliselt ning arvesta, et foorumi suletus ei kaitse avaldatud postitusi inimeste eest, kes võivad huvi pärast registreeruda ja neid lugeda.
  19. Saeioleyksi jututuba on eraldiseisev keskkond, mis ei ole osa foorumist. Foorumi ja jututoa moderaatorid on erinevad. Foorumi moderaatorid ei vastuta jututoas toimuva eest ega ka vastupidi - jututoa moderaatorid foorumis toimuva eest.
  20. Ühel kasutajal võib foorumis olla üks kasutajakonto, mitte rohkem #